Навіщо організму потрібні вітаміни?

Часто в період зміни пори року, багато хто відчуває втому, нездужання або навіть стрес. Що ж необхідно організму для відмінного самопочуття та правильної роботи? Вітаміни та мікроелементи – ось необхідні складові правильного функціонування організму.

Вітаміни – це важливий харчовий фактор, вони потрібні для організму, тому що беруть активну участь у регулюванні різних хімічних реакцій. Потреба в цих речовинах невелика, але якщо недоотримати їх, можуть виникнути серозні проблеми зі здоров’ям і зовнішнім виглядом.

Біотин (або вітамін Н) у своїй хімічній структурі містить атоми сірки. Сірка бере участь у синтезі білка – колагену, який робить нашу шкіру пружною та здоровою, нігті міцними. Також цей вітамін перешкоджає випадінню волосся та утворенню лупи. Вітамін Н здатний захистити шкіру від агресивної дії навколишнього середовища і навіть уповільнити процеси старіння.

Вітамін краси – біотин регулює виділення секрету шкірних залоз, покращує структуру шкіри голови, що сприяє поліпшенню структури волосся, робить локони більш здоровими та красивими.

Як вітамін Н потрапляє в організм?

Звичайно ж насамперед усі вітаміни надходять в організм із продуктами харчування. Також біотин синтезується мікрофлорою кишківника. На жаль, мікрофлора кишківника також піддається постійними випробуваннями. Якщо людина під час лікування приймає антибактеріальні препарати, то кількість корисних бактерій у кишечнику суттєво знижується, а значить і кількість синтезованого вітаміну Н також зменшується. Алкоголь здатний руйнувати біотин, а отже, і знижувати його рівень в організмі.

Як визначити, що у організмі недостатній рівень біотину?

При дефіциті біотину в організмі найчастіше виникають такі симптоми:

  • Волосся стає ламким, часто дівчата помічають випадання волосся при розчісуванні або після миття.
  • З’являється лупа.
  • Нігті стають ламкими, починають розшаровуватися або обламуються.
  • Загальна слабкість, втома, відсутність сил, нервозність або дратівливість.
  • Біль у м’язах.

Як поповнити дефіцит біотину?

Насамперед рекомендовано звернути увагу на правильне харчування. До свого раціону необхідно додати продукти, що містять достатню кількість біотину.

Назва продукту

 

Вміст біотину в 100гр
Соя 60 мкг
Жовток курячого яйця 56 мкг
Крупа вівсяна 20 мкг
Горох 19 мкг
Молоко 15 мкг
Овес 15 мкг
Рис 12 мкг
Пшениця 11 мкг
М’ясо (куряче) 10 мкг
Тріска 10 мкг
Сир 5% 7 мкг

Відновити нестачу біотину допоможе вітамінний комплекс VITAGEN Біотин Макс. Кожна таблетка містить максимальну добову потребу вітаміну біотину – 145 мкг.

Приймати вітамінний комплекс VITAGEN Біотин Макс просто – всього по 1 таблетці 1 раз на день протягом 3-6 місяців.

Комплекс вітамінів Vitagen Біотин Макс можна замовити на сайті або купити в аптеках Вашого міста.

Залишити відповідь