Навіщо нашому організму фолієва кислота, в яких продуктах її шукати і скільки потрібно вживати на день?

Корисні властивості фолієвої кислоти.

Жінки знають, що фолієва кислота особливо необхідна організму під час вагітності та годування дитини. Її головна роль – участь у синтезі різних компонентів генетичного матеріалу чи ДНК. Вітамін B9 (інша назва фолієвої кислоти) має істотне значення у формуванні та зростанні клітин, тому дуже важливо у достатній кількості отримувати його вагітним жінкам та дітям.

Але цим корисні властивості фолієвої кислоти не обмежуються, адже вона відповідає за здоров’я кісткового мозку та інших тканин та клітин нашого організму у будь-якому віці. Якщо виникає дефіцит вітаміну B9, можливий розвиток мегалобластної анемії та інших порушень.

Коли згадують про фолієву кислоту, то говорять, як правило, про жіноче здоров’я. Але чоловіки також гостро потребують цієї речовини, адже вітамін B9 потрібний для ефективного виконання репродуктивної функції. Фолієва кислота важлива для якості сперми.

У чому важливість фолієвої кислоти?

Фолієва кислота необхідна для створення нових клітин. На перших тижнях вагітності розвиваються органи плода, у тому числі мозок. Порушення у розвитку кількох клітин на ранніх строках вагітності – до того як  жінка дізнається про те, що вона вагітна, може призвести до дефекту цілої системи. Нервова трубка закривається на третьому чи четвертому тижні після запліднення, а дефект у ній чи мозку плоду може призвести до серйозної інвалідності, захворювань і навіть смерті плода. Фолієва кислота суттєво зменшує ризик дефектів нервової трубки.

Коли слід приймати фолієву кислоту?

Дуже важливо приймати фолієву кислоту щодня, до вагітності та у перші три місяці вагітності.

Рекомендується продовжувати приймати фолієву кислоту протягом усієї вагітності для підтримки розвитку плоду та його нормального формування, для запобігання анемії у вагітної жінки. У світлі того факту, що у багатьох випадках вагітність не планується заздалегідь, рекомендується приймати фолієву кислоту щодня протягом усього фертильного періоду життя жінки.

В яких дозах рекомендується приймати фолієву кислоту?

Рекомендується одна пігулка 400 мкг. щодня, протягом усього періоду фертильності.

          Чи містять продукти фолієву кислоту?

Фолієва кислота знаходиться в зелених овочах з листям – салат, капуста, шпинат, броколі, у випічці з борошна грубого помелу, в цитрусових, і в збагачених добавками продуктах. Але слід підкреслити, що натуральна фолієва кислота, яка знаходиться у продуктах не замінює прийом таблеток фолієвої кислоти, т.к. лише у таблетках фолієва кислота повністю абсорбується в організмі.

 

Vitagen Прегна Метилфолат №27

Тому важливо приймати вітамінний комплекс Vitagen Прегна Метилфолат,

до складу якого входить активна форма фолієвої кислотит(L-метилфолат) 400мкг та йод 200мкг.

  • Заповнює дефіцит фолатів та йоду під час вагітності та годування груддю.
  • Прийом вітаміну в період планування вагітності дозволяє знизити ризик внутрішньоутробного розвитку плода.
  • Зручність застосування 1 таб на добу.

Залишити відповідь