ІМУТРИН

Підвищення захисних сил організму

За часів загального карантину у людей виникає питання: як зміцнити імунітет? У боротьбі з підступним вірусом народ використовує будь-які засоби, від обливання холодною водою до вживання лимона, імбиру в надмірних кількостях. Але зміцнення імунної системи, яка захищає людину від хвороб – справа серйозна. Цей процес вимагає комплексного підходу та не кожен спосіб принесе користь.

По суті, імунітет – це біологічна система, сукупність механізмів захисту, за допомогою яких організм виявляє і знешкоджує чужорідні речовини. Люди з міцним імунітетом практично несприйнятливі до багатьох захворювань.

При ослабленому імунітеті людина дуже вразлива. Вона часто хворіє, довго відновлюється після хвороб, змушена вживати сильніші ліки. У багатьох випадках зниження захисних функцій є результатом впливу зовнішніх факторів і способу життя людини. У боротьбі за зміцнення організму важливо не пропустити симптоми, які вказують на те, що імунітет просить про допомогу.

Ось основні ознаки, які можуть свідчити про ослаблення захисних функцій:

 • занепад сил, стомлюваність, відчуття розбитості;
 • часті застуди;
 • раптове збільшення або зниження ваги;
 • поганий стан волосся і нігтів, тьмяність шкіри;
 • емоційна нестабільність (роздратування без причини).

Все це дуже заважає повноцінно працювати і відпочивати. Звідки виникає така напасть? Перш за все, це можуть бути причини, пов’язані зі способом життя і навколишнім середовищем:

 1. Проживання в забрудненому мегаполісі. Згодом шкідливі речовини в організмі накопичуються, і доводиться вживати заходів для підвищення імунітету.
 2. Захоплення шкідливими для здоров’я звичками (куріння, вживання алкоголю).
 3. Часті стреси, перевтома – небезпечні вороги імунної системи.
 4. Нестача в раціоні мінералів, вітамінів і поживних речовин.
 5. Недостатня фізична активність або, навпаки, надмірне фізичне навантаження.

Крім зазначених вище факторів, на стан організму впливають різні захворювання і патології: неполадки в роботі печінки і нирок; травми, крововтрати і опіки; хронічні хвороби вірусної або бактеріальної природи; збої в роботі ендокринної системи; хірургічне втручання, після якого людині потрібно довге відновлення.

Тому при появі проблем зі здоров’ям доведеться змінити свій спосіб життя. Ось кілька методів, які допоможуть поліпшити слабкий імунітет і зміцнити свої захисні сили:

 • Повноцінний сон. Безсоння або сон менше 7-8 годин підвищує сприйнятливість до різних захворювань. Через нестачу сну виробляється менше цитокінів (спеціальних білків, що входять до складу імунної системи). Вони продукуються під час сну, тому їх дефіцит негативно позначається на функціонуванні імунітету.
 • Фізична активність. Регулярні помірні фізичні вправи (зарядка, швидка ходьба, їзда на велосипеді, плавання, йога, біг підтюпцем) – одна з основ здорового способу життя. Вони покращують роботу серцево-судинної системи, нормалізують кровообіг і забезпечують нормальний кровотік до всіх органів і тканин. Саме кровообіг, дозволяє клітинам імунної системи вільно переміщатися по тілу і ефективно виконувати захисну функцію.
 • Харчування. Існують їжа, яка благотворно впливає на організм і його імунну систему. Список продуктів підвищують імунітет досить широкий, тому назвемо основні з них: цитрусові, червоний солодкий перець, брокколі, часник, імбир, шпинат, йогурт.
 • Ефірні масла. Використання ефірних масел, що володіють противірусною і антимікробну дію. Можна купити будь-яке масло, яке викликає приємні відчуття – м’ятна, ялівцева, евкаліптова.
 • Правила санітарії та гігієни. Регулярне миття рук, вологе прибирання і провітрювання приміщення. При погіршенні епідеміологічної обстановки в місті не потрібно нехтувати носінням маски.
 • Щеплення. Вакцини від хвороб – найбільше досягнення людства, так що відмовлятися від них не рекомендується.
 • Прийом вітамінів. Оскільки в продуктах вітаміни можуть міститися в недостатній кількості, варто заповнювати їх дефіцит аптечними препаратами. Наприклад, потужними імуностимуляторами вважаються вітаміни групи B. Також організму не обійтися без заліза, що відповідає за синтез лейкоцитів, цинку, селену, аскорбінової кислоти. Найсильнішим імуномодулюючим ефектом володіють такі рослини, як гідрастіс канадський (корінь), Ункарія опушена (котячий кіготь), ехінацея вузьколиста (корінь).

Зміцнення ослабленого імунітету – завдання, цілком посильне для будь-якої людини. І приступати до її реалізації варто якнайшвидше. Адже регулярно стежити за своїм здоров’ям легше, приємніше і вигідніше, ніж лікувати наслідки ослаблення імунної системи.

Піклуйтеся про своє здоров’я грамотно!

Іммутрін

В комплекс

Залишити відповідь