ПРИЙОМ ВІТАМІНІВ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Витамины при беременности
[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Важливість застосування вітамінів під час вагітності” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Ні для кого не секрет, що правильне і збалансоване харчування вагітної жінки є запорукою здоров’я майбутньої дитини. Саме тому так важливо дотримуватися багато правил і умови, які стосуються фізичних навантажень, відпочинку, а також харчування. Особливо це стосується прийому їжі, так як в даному випадку плід отримує всі необхідні для розвитку жири, вуглеводи і білки.

Для правильного обміну речовин необхідні мікроелементи і вітаміни, які також надходять разом з їжею. Сьогодні багато гінекологів радять разом з прийомом їжі використовувати вітамінно-мінеральні комплекси. Такі препарати містять всі необхідні корисні речовини для здорового самопочуття майбутньої дитини і матері.

Варто враховувати, що дані комплекси строго розраховані на застосування вагітними жінками, але перед вживанням таких засобів необхідно обов’язково пройти консультацію у фахівця. Така умова повністю виключає ризики, пов’язані з непереносимістю окремих компонентів препарату або їх поєднання.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1728″ img_size=”full” add_caption=”yes”][vc_column_text]Вітамінно-мінеральні комплекси може використовувати будь-яка вагітна жінка, але при цьому фахівці виділяють групу, для яких такі препарати потрібні в першу чергу:

  • вагітні, у яких немає можливості повноцінно харчуватися;
  • жінки, у яких попередня вагітність закінчилася перериванням, або дитина була народжена з захворюваннями;
  • вагітні, у яких до зачаття були проблеми, пов’язані з нестачею вітамінів і мікроелементів (наприклад, залізодефіцитна анемія, B12 дефіцитна анемія);
  • вагітним старше 30 років.

Також варто враховувати, що в разі повноцінного харчування, де присутні всі необхідні корисні речовини, можна відмовитися від прийому вітамінних комплексів. Це пов’язано з тим, що при засвоєнні корисних речовин виявляється навантаження на нирки і печінку. При нестачі вітамінів таке навантаження навіть не буде помітною, але якщо організму доведеться засвоювати занадто велику частину вітамінів, то це може позначитися на самопочутті.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Коли можна почати приймати вітаміни?” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Стандартний комплекс вітамінів можна пити починаючи з моменту підготовки до зачаття. Але вже під час вагітності потрібні спеціальні комплекси для вагітних, так як в них міститься більша кількість необхідних елементів. Під час вагітності потреба в корисних речовинах зростає приблизно вдвічі.

У першому триместрі фахівці радять приймати препарати йоду, вітамін E, а також окремо фолієву кислоту (вітамін B9). Потреба в даному елементі зростає в період вагітності в 2-3 рази. Також фолієву кислоту приймають ще до зачаття, так як вона відповідає за формування плаценти, задіяна в процесі кровотворення у майбутнього малюка і його мами, а також необхідна для ділення клітин і утворення ДНК і РНК.[/vc_column_text][vc_column_text]Дефіцит B9 небезпечний для малюка, оскільки може спровокувати вади плоду в подальшому. Вченими доведено, що прийом вітаміну B9 знижує ймовірність вад розвитку центральної нервової системи у плода на 75%. Так для мами прийом даного вітаміну надає користь. Дана речовина:

  • знижує ризик токсикозу;
  • перешкоджає післяпологової депресії;
  • перешкоджає болів в руках і ногах;
  • перешкоджає розвитку крупноклеточной анемії.

Полівітаміни і вітамінні комплекти можна починати застосовувати після 12 тижнів (за умови недостатнього харчування). Як правило, вітаміни п’ють один раз в день разом з прийомом їжі. При цьому варто враховувати, що розжовувати капсулу не можна, так як це порушує цілісність поверхневої оболонки.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Особливості прийому вітамінів” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Перед використанням будь-яких полівітамінних засобів і препаратів потрібно обов’язково пройти консультацію у кваліфікованого фахівця. Також необхідно здати всі відповідні аналізи і тести.

Багато в чому необхідність прийому таких препаратів залежить від умов проживання та харчування. Наприклад, якщо жінка проживає в холодному регіоні, де проблематично дістати свіжі овочі і фрукти, то почати прийом фолієвої кислоти повинен з 12 тижня вагітності. Якщо не бракує в природних вітамінах, а місце проживання тепле і сонячне, то прийом вітамінних комплексів можна проводити курсами – три тижні пити, після чого один тиждень зробити перерву. Це дасть можливість позбавити організм від зайвого навантаження, а також попередити ймовірність передозування.

Також велике значення має спосіб життя жінки. Наприклад, якщо присутній активна громадська робота, де є ймовірність підхопити ГРВІ, то краще за все окремо приймати вітамін C. Даний елемент зміцнює судини на слизових оболонках і допомагає значно швидше впоратися з вірусами. Варто пам’ятати, що норма вітамінів в різні періоди вагітності може значно відрізнятися.

Якщо є загроза передчасних пологів у другому або третьому триместрі, то необхідно пити більше магнію. Але в першому триместрі магній буде неефективний, так як механізм викидня в даний період зовсім інший.

Варто пам’ятати, що від способу життя і правильного харчування багато в чому залежить розвиток і вдалі пологи дитини, тому необхідно підійти до цього питання з усією відповідальністю. Сьогодні представлена ​​достатня кількість вітамінно-мінеральних комплексів і полівітамінних препаратів, які з максимальною ефективністю дозволяють пройти весь шлях від зачаття до пологів.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Залишити відповідь