ПРИЧИНИ ХРОНІЧНОЇ ВТОМИ

[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Які причини постійної втоми?” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Багато, хто стикається з подібною проблемою, описують такий стан як відчуття внутрішнього виснаження і брак енергії. Варто пам’ятати про те, що такий стан може говорити про серйозні порушення в організмі, а також про захворювання.

Сонливість – це почуття, при якому необхідний сон, але це всього лише симптом, а не причина. Також втома може бути викликана напругою і стресами. Але в разі таких симптомів необхідно обов’язково звернутися до фахівців, так як такий стан може бути ознакою серйозного захворювання.

Фахівці виділяють кілька можливих серйозних причин такого стану:

  • Анемія. Даний симптом проявляється через занадто низького рівня гемоглобіну, через що до тканин організму доставляється недостатня кількість кисню. Це сприяє тому, що процеси метаболізму не можуть здійснюватися в повному обсязі через нестачу кисню. Такий симптом може бути вісником раку, ревматоїдного артриту, хвороби кісткового мозку, а також імунних проблем.
  • Хвороби серця. Постійна втома може бути пов’язана з тим, що серце не може ефективно забезпечувати транспортування необхідної кількості крові, багатої на кисень, до тканин. Це може бути початком прояви застійної серцевої недостатності. Також пацієнти з вродженими дефектами серця відчувають постійні сонливість і втому.
  • Синдром хронічної втоми. Даним захворюванням страждають від 5 до 10% жителів середньостатистичної країни. Дане захворювання супроводжується болями в суглобах, короткочасною втратою пам’яті, станом хворобливості в лімфатичних вузлах, а також болями в горлі і порушенням сну. Сьогодні існує достатня кількість певних препаратів в боротьбі з цією недугою, але при цьому найкраще в таких цілях буде змінити спосіб життя і відмовитися від багатьох шкідливих звичок.
  • Авітаміноз. Нестача вітамінів та інших корисних речовин також може бути причиною постійної втоми. Авітаміноз, як правило, проявляється в зимовий період і на початку весни, коли організм потребує оновлення та поповнення запасів вітамінів. В даному випадку допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси, у складі яких містяться всі необхідні вітаміни і мінеральні речовини.
[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”Порушення метаболізму і недолік відпочинку” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]Для правильної і ефективної роботи м’язів необхідна глюкоза, для засвоєння якої в свою чергу потрібен інсулін. Якщо виявляється надлишок даного гормону, то він може викликати сонливість і відчуття втоми. Як і в разі нестачі, таке тривале відхилення від норми може призвести до розвитку серйозних порушень. Саме тому організм людини переключається в режим збереження енергії, якщо виявляються подібні порушення метаболізму.

Також до такого стану можуть призвести розумове або фізичне виснаження. При фізичних навантаженнях, а також стані, яке студенти називають «мозковим штурмом», наприклад, при підготовці до іспитів, виробляється адреналін, який заглушає відчуття втоми.

Також серед молоді можна зустріти трудоголіків, які сплять по 3-4 години на добу, що в свою чергу накладається на загальний стан. Варто пам’ятати про те, що сон є життєво необхідною, тому не варто розцінювати його як пусте проведення часу. Під час сну організм повністю відновлюється, а мозок і інші органи отримують необхідну енергію для повноцінної роботи.

Через виснаження в організмі спостерігається зниження запасів вітамінів, погіршення роботи нервової системи, а також зміни емоційного фону. Постійне відчуття втоми нерідко призводить як до незначних, так і більш істотних порушень нервової системи. Тому багато хто не приділяють цьому належної уваги, але зауважують, що постійно знаходяться в поганому настрої і не бачать радості в житті.[/vc_column_text][vc_raw_html]JTNDaW1nJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ2aXRhZ2Vud29ybGQuY29tJTJGaW1hZ2UlMkZibG9nJTJGVEhFUkFQWSUyRmYyLmpwZyUyMiUyMGFsdCUzRCUyMiUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyMTAwJTI1JTIyJTIwJTJGJTNF[/vc_raw_html][vc_custom_heading text=”Вітаміни, що рятують від почуття втоми” use_theme_fonts=”yes”][vc_column_text]В даному випадку велике значення має правильне харчування, яке є основою оптимального здоров’я. Вітаміни, які містяться в певних продуктах харчування, грають важливу роль в боротьбі зі стресом, втомою і сонливістю, а також з частими перепадами настрою.

Правильно підібраний курс вітамінів стимулює роботу імунної системи, тим самим підвищує рівень здоров’я організму. Також вітаміни впливають на правильну циркуляцію крові по всьому тілу, що сприяє виділенню енергії і підняття рівня життєвої сили. Дієтологи виділяють ряд необхідно важливих вітамінів для попередження і профілактики постійного відчуття втоми:

  • Вітамін A є найважливішим речовиною для захисту організму від всіляких грибків, бактерій і алергії. Вітамін A підтримує оптимальний стан ротових слизових оболонок, а також шлунково-кишкового тракту, легенів, шийки матки і сечового міхура. Завдяки цьому токсинів набагато складніше проникати і пошкоджувати основні системи організму. Також даний вітамін підвищує T-клітинну активність, що сприяє боротьбі з інфекційними захворюваннями.
  • Комплекс вітамінів B допомагає підтримувати нервову систему в здоровому вигляді в період стресів і нервових розладів. Різні вітаміни даної групи нормалізують психологічний стан і запобігають депресії. Дані елементи можна знайти в їжі – в цитрусових, сушених бобах, а також в зелених листових овочах.
  • Вітамін D сприяє росту клітин, які регулюють імунну систему. Дефіцит даного елемента може привести до нестачі енергії та постійної втоми. У період стресів такий стан може спровокувати порушення сну. Також нестача вітаміну D піддає ризику імунну систему в цілому. Даний елемент в достатній кількості міститься в рибі (лосось, скумбрія, тунець і форель), а також в м’ясі, грибах, кашах і молочних продуктах.
[/vc_column_text][vc_column_text]Варто пам’ятати, що організм людини не можна ділити на окремі складові, намагаючись лікувати або піддавати профілактиці тільки окремі органи. Людський організм являє собою складну систему, в якій збої одних частин ведуть за собою порушення в інших. Відчуття постійної втоми може бути ознакою серйозних захворювань, тому в даному випадку це є серйозним приводом для того, щоб звернутися за допомогою до фахівця. В іншому ж, при швидкому темпі сьогоднішнього життя, варто приділити увагу вітамінно-мінеральним комплексам, які допоможуть відновити енергетичний баланс, а також позбавити від сонливості, млявості і почуття постійної втоми.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Залишити відповідь