Що таке біотин?
Біотин (B₇) – це вітамін, який є необхідним для правильної та збалансованої роботи всього організму. Від його вмісту в організмі залежить стан вашого волосся, шкіри, нігтів.
Де виробляється біотин і які причини його дефіциту в організмі?
Біотин виробляють лакто-і біфідобактерії, що знаходяться в шлунково-кишковому тракті. Відповідно, при дисбактеріозі, який супроводжується порушенням балансу мікрофлори кишківника, може спостерігатися дефіцит біотину. У свою чергу, до дисбактеріозу призводять наступні чинники:
– гострі та хронічні кишкові інфекції;
– прийом лікарських препаратів, що порушують мікрофлору кишківника (антибіотики, сульфаніламіди, гормональні контрацептиви);
– хіміотерапія, або променева терапія;
– різні захворювання кишечнику, такі як неспецифічний виразковий коліт, ентероколіт, синдром подразненого кишківника, хвороба Крона та ін.
– фізіологічні вікові зміни;
– стреси, неправильне харчування і порушення режиму дня;
– харчові отруєння.
Тому дуже важливо стежити за станом свого кишківника.
Як зрозуміти, що з мікрофлорою кишківника щось не так?
В результаті порушення складу мікрофлори можуть з’являтися такі симптоми, як здуття, бурчання в животі, відрижка, печія, може порушуватися робота кишківника (запори, діарея або нестійкі випорожнення). Крім того, через зміну всмоктування і синтезу вітамінів і мікроелементів можуть страждати інші органи.
Зокрема, через порушення синтезу і всмоктування біотину погіршується стан шкіри, нігтів і волосся, страждає загальне самопочуття, з’являється слабкість, швидка стомлюваність, знижується працездатність і, що важливо, настрій. Порушення складу мікрофлори може привести до зміни харчової поведінки: хочеться більше солодкого, жирного, фастфуда. Все це, в кінцевому рахунку, негативно позначається на стані шлунково-кишкового тракту і всього організму.